Vállalkozástámogató Virtuális Asszisztens

Hozd ki a legtöbbet Magadból!

Bízd rám az adminisztrációt!

Alkalmazottból vállalkozó?
Ezek lesznek a feladataid!

Vállalkozóként, cégvezetőként sok teher nyugszik a válladon, akár egyedül dolgozol, akár munkatársakkal: a cégeden és családodon túl felelős vagy az alkalmazottaidért és az ő megélhetésükért. Ez teljesen más feladatokat ró Rád, mint mikor alkalmazott voltál: már nem az a dolgod, hogy elvégezd az adott szolgáltatást, legyártsd a terméket! Milyen feladataid vannak cégvezetőként? Ez az, amit nem tanítanak az iskolában.

Vállalkozóként a legfontosabb feladataid: a háttérben kell folyamatokat és rendszereket kitalálnod, irányítanod, hogy hogyan működjön az egész gépezet, amit megálmodtál, valamint hogy tűzd ki a célokat, tervezd meg az oda vezető utat, és dolgozz rajta folyamatosan.

  • Stratégia alkotása
  • Marketing
  • Ügyfélszerző rendszer kialakítása
  • Munkafolyamatok, feladatkörök megtervezése, leírása
  • Pénzügyek
  • Munkatársak kiválasztása, csapatépítés (HR) stb.
Cégvezető feladtai

Csináld azt, amit szeretsz, és nem kell többé dolgoznod!

Egy cégvezetőnek többet kell ezzel foglalkoznia, mint magával a fizikai munkával, szolgáltatással, amiről a vállalkozása szól. Ha csak a szolgáltatásodra vagy termékedre fókuszálsz és eltöltöd az időd az adminisztrációval, ügyfélhiányban fogsz szenvedni, nem lesz elég bevételed, folyamatosan pénzügyi gondjaid lesznek, nem fogsz fejlődni. 

Mit tehetsz, hogy mindez könnyen menjen?

  1. Olyan vállalkozáson dolgozz, amit szívből csinálsz és jó vagy benne!
  2. Ne kicsiben gondolkozz! A félelmeidet, kishitűségedet felejtsd el, és kezdj el másképp gondolkodni, mint mikor másnak dolgoztál! Fejleszd magad ezen a területen!
  3. Építsd az önbizalmad, tanulj, szerezz inspirációt, gyakorolj sokat és ne halogass! 
  4. Minden egyes nap tegyél lépéseket a fejlődés irányába!
  5. Olyan emberekkel vedd körül magad, akik felfelé húznak, inspirálnak, akik már azzá váltak, akivé Te szeretnél! Figyeld őket, tanulj tőlük, vedd át a szokásaikat!
  6. Ha a munkát egyedül nem tudod elvégezni, vegyél fel munkatársakat, akik segítenek, vagy szervezd ki azokat a feladatokat, amelyekről úgy gondolod, mások is el tudják végezni, Te pedig a lényegre koncenrálj!

5 tipp kezdő vállalkozóknak

1. A gondolkodásmód

Ha kishitű vagy, nem hiszed el magadról, hogy amit csinálsz, az jó, és az emberek fizetni fognak érte, úgy nem lehetsz sikeres. Az önmagadban való hiteden dolgoznod kell, mert ez minden vállalkozás alapja. Ha te elhiszed magadról, hogy jó vagy, és meg is mered azt mutatni, a többiek is el fogják hinni!

Nézd meg, kik vesznek körül, és hogy ők támogatnak-e a céljaid elérésében! Ha nem, keress olyan közeget, ahol inspirációt, támogatást, segítséget kapsz, és ahol pozitívan gondolkodnak, mert ez Rád is jótékony hatással lesz! 

Olyanok társaságát keresd, akiktől új tudásra tehetsz szert, akik felfelé húznak, akik előrébb vannak abban, ahová Te el szeretnél jutni! Építs kapcsolatrendszert tudatosan, találkozz és beszélgess olyan emberekkel, akiktől tanulhatsz valamit!

2. Tűzz ki célokat határidőkkel, tervezd meg az utat hozzá!

Olyan célokat tűzz ki, amik reálisak, de kihívás elé állítanak! A céljaidat pontosan határozd meg, és minden nap foglalkozz velük! Vizualizáld, mit szeretnél elérni a cégedben és a magánéletedben egyaránt, rövid-, közép- és hosszútávon! Ezekből készíts egy kézzel fogható mappát vagy motivációs falat, amire, hogyha ránézel, nehéz időkben is újra lesz motivációd küzdeni értük!

Fontos, hogy a célt nemcsak ki kell tűzni, hanem meg kell tervezni azt is, hogy hogyan jutsz el hozzájuk. Meg kell tervezni az oda vezető utat, és ennek minden apró lépését. Erre bőven hagyj időt magadnak, és nem árt időről időre újra átnézni ezeket, szükség szerint újratervezni.

A célokhoz rendelt határidők megkerülhetetlenül fontosak. Ha sikerül a megtervezett időben megvalósítani, amit kitűztél, az további lendületet fog adni számodra, hiszen ebből van sikerélményed, ebből fogod megtapasztalni, hogy meg tudod csinálni, képes vagy rá, jó vagy abban, amit csinálsz. Ebből mindig erőt meríthetsz, és ez által fog fejlődni az önbizalmad.

3. Fake it, till you make it – Amíg nem megy, tettesd!

Mindenhez sok kísérletezés és gyakorlás kell, mire igazán jól fogod csinálni. Nem megy egyből. Képzeld el, hogy már most megvan, amit elterveztél, gondolkodj és viselkedj úgy, mintha már most sikeres lennél! Ez szintén egy jó önbizalomnövelő eszköz, de persze a gyakorlás és a többi lépés nem maradhat el hozzá.

4. Az alapok meghatározása

Minden a tervezésnél dől el. Ha az alapok rendben vannak (jók a tervek, stratégia), akkor már csak végre kell hajtanod. Ha ezek nincsenek meg, fogalmad sem lesz, mikor, mit kell csinálni, és miért nincs pénz a cégedben, el fog uralkodni a káosz.

A vállalkozás tervezési, indítási szakaszában írd le (ne csak fejben legyen meg!), pontosan mit szeretnél csinálni, kik a célpiacod, kiknek szánod a terméked, szolgáltatásod, valamint, hogy mik a céljaid vállalkozóként!

Mielőtt belevágsz, érdemes piackutatást végezni. Gyűjts adatokat, kérdezd meg az embereket, mi a véleményük a tervedről, volna-e igényük arra, amit szeretnél csinálni. Tudd meg, milyen problémákkal küzdenek, mi az, amire Te tudod a megoldást! Pontosan határozd meg, kik az ideális vevőid/ügyfeleid!

Készíts bevétel- és költségkalkulációt! Írd össze, milyen beruházások szükségesek, milyen eszközöket kell megvenned, és hogy mindezek mennyibe kerülnek! Milyen költségeid jelentkeznek, mennyi bevételre számítasz, és tervezd meg, hogy mit kell azért tenned, mennyit kell dolgoznod, hány megrendelést, ügyfelet kell szerezned, hogy az a bevétel meglegyen!

5. A marketing

Nem elég jó termékkel vagy szolgáltatással rendelkezned, azt el is kell tudnod adni. Az értékesítést, marketinget tanulni kell: 

  • közösségi média kommunikáció
  • stratégia kialakítása
  • értékesítési csatornák építése

Mindezek a vállalkozásod legfontosabb részei, hiszen, ha nincs értékesítés, nincs bevétel sem! Egyetlen értékesítési csatornát sem szabad kihagyni, ahol el tudod adni a terméked vagy szolgáltatásod! Egy cégvezetőnek ebben is fejlesztenie kell magát, vagy megbíznia olyan munkatársat, aki ért hozzá.

Tippek haladóknak

1. Ha már működik a vállalkozásod, akkor is kell foglalkoznod az alapokkal. Újra és újra meghatározni:

  • Kik a célcsoportod
  • Buyer persona
  • Milyen üzleti modellben dolgoztok, jó-e az
  • Mi az, ami bevált, és mi nem. Ami nem, azon hogy lehet javítani
  • Milyen újításokat, terméket, folyamatot vezetsz be a cégedbe az adott évben
  • A megfelelő emberekkel dolgozol-e, elegendő-e a létszám
  • Milyen kampányra készültök
  • Milyen fejlődési utakat láttok magatok előtt, mivel lehetne jobbá tenni a szolgáltatásodat vagy termékedet, kiknek tudtok még segíteni
  • Milyen pénzügyi lehetőségeitek vannak a fejlődésre, fejlesztésre (beruházások, pályázatok stb.) 

2. Tudásmegosztás

Ha órabérben dolgozol, még egy magas óradíj esetén is van egy plafon, amit bevételben nem tudsz meghaladni, hiszen egy nap akkor is 24 órából áll csak, ha profi vagy a szakmádban. 

Érdemes abban gondolkoznod, hogy hogyan lehet megsokszorozni a tudásodat, hogyan adhatod el a szolgáltatásod vagy terméked mellett a know-howt is: hogyan nyújthatsz olyan segítséget a vásárlóidnak, amelyek segítségével maguk is meg tudják oldani a problémájukat, vagy még jobban ki tudják használni a tőled vásárolt termék, szolgáltatás előnyeit. Ezzel a módszerrel akkor is tudsz bevételre szert tenni, amikor épp nem dolgozol, hiszen a tudásanyagaid eladásából folyamatosan folyhat be a pénz.

3. Csapatépítés, HR

Kezdetben a legtöbb vállalkozó egyedül dolgozik, ám ha Te is így teszel, hamar azt fogod tapasztalni, hogy nem tudsz mindent megvalósítani, amit elterveztél. Őrült fáradt leszel, eredmény, áttörés mégsem jön. Fejlődni úgy fogsz tudni igazán, ha elkezdesz más emberekkel együtt dolgozni, kollégákat veszel fel magad köré, csapatban kezdesz el gondolkodni. 

Első körben ez az új kolléga lehet egy részmunkaidőben dolgozó virtuális asszisztens, aki mellett hozzászoksz a gondolataid megosztásához, a kommunikációhoz, együttműködéshez, valamint az adminisztratív feladatok terhét leadhatod a válladról. Így Te valóban azzal tudsz foglalkozni, ami a feladatod, és el tudsz indulni a fejlődés útján.

4. Rendszerek, folyamatok kiépítése

A cégvezetőnek nem az a feladata, hogy elvégezze az adott szolgáltatást, hanem neki a háttérben kell folyamatokat és rendszereket kitalálnia, hogy hogyan működjön majd maga az egész gépezet, amit megálmodott. 

A meglévő rendszereket pedig mindig lehet új irányba fejleszteni, terjeszkedni. Dolgozz ezen, és céged, bevételed növekedni fog! Ha nem teszed, előbb-utóbb visszaesés következik, ez egy gazdaságtani törvényszerűség.

5. Profi marketing

Ha a céged igényei már meghaladták a Te egyéni határaidat tudásban, időben, kapacitásban, itt az ideje, hogy profi marketing csapattal dolgozz együtt! Minél többet fektetsz ebbe, annál több lesz a bevételed, a vállalkozásod igazi fejlődése ettől indulhat be: komplett marketing rendszerek felépítése, a stratégiájának a kigondolása, kampányok, profi hirdetések stb. segíthetnek abban, hogy az eladásaid, így bevételeid rohamosan megugorjanak.

Idáig azonban hosszú út vezet! Tedd meg az első lépést most: kezdj el egy kollégával együtt dolgozni! Az E-titkárság profi virtuális asszisztenica, akivel új szintre léphet a vállalkozásod! Híjv még ma, és lépj a fejlődés útjára!

Ezek is érdekelhetnek:

Konkrétan milyen „papírmunkája” van egy vállalkozónak?

Ebben a bejegyzésben vállalkozók által végzendő adminisztratív feladatokat mutatom be, beleértve a napi, heti, havi és évente elvégzendő „papírmunkát”. Ide tartozik a jelenléti ívek vezetése, szerződések kezelése, számlázás, pénzügyi nyilvántartás, illetve a marketing- és közösségimédia-kezelés. Ezek a teendők időigényesek és hozzáértést igényelnek, ezért érdemes egy virtuális asszisztenst bevonni, hogy te a pénztermelő tevékenységgel foglalkozhass.

Tovább olvasom »

A kiégés 8 tünete – Ezt teheted ellene vállalkozóként

Az E-titkárság professzionális virtuális asszisztencia, küldetése az olyan vállalkozók támogatása, akik jól értenek a munkájukhoz, de nem értenek az adminisztrációhoz. A fő szolgáltatási területei: adminisztratív és titkársági feladatok végzése, pénzügyi asszisztencia és a vevőszerzés. Ezek enyhítik a vállalkozók terheit, lehetővé téve, hogy a stratégiai és kreatív feladatokra koncentráljanak. Delegáld te is a feladatokat vállalkozásokban és élvezd az előnyőket! Több idő, több siker!

Tovább olvasom »

Mi szükséges egy honlap tervezéséhez?

Nincs elég bevételed? Weboldalra van szükséged! Miért fontos, hogy egy vállalkozás legyen megtalálható az interneten, és ne csak közösségi média oldallal, hanem rendelkezzen honlappal is? Mert így több vevőre tehet szert: sokkal több ember fogja megtalálni, megismerni a vállalkozását; bizalmat építhet; könnyebben tarthat kapcsolatot a vevőivel stb. Ebben a cikkben a weboldaltervezés folyamatáról és az ehhez szükséges dolgokról olvashatsz.

Tovább olvasom »

Vállalkozói sikerkulcsok II.

EV. vagy kezdő vállalkozó vagy? Épp tervezed, hogy vállalkozó légy? Akkor ez Neked szól! Az évek során számos kisvállalkozással dolgoztam, és összegyűjtöttem a legfontosabb tudnivalókat, ami átsegíthet Téged a kezdeti nehézségeken. Megtudhatod, mire kell odafigyelned, ha sikeres szeretnél lenni!

Tovább olvasom »

Vállalkozói sikerkulcsok I.

A vállalkozói lét sok ember számára vonzó. A fogalmat misztikus köd lengi be és sok a vele kapcsolatos tévhit. A Vállalkozói sikerkulcsok c. sorozatomban arról lesz szó, hogy ha valaki szeretne vállalkozóvá válni, mi szükséges ahhoz, hogy sikerre tudja vinni.

Tovább olvasom »