Minden a tervezésnél dől el. Ha az alapok rendben vannak (jók a tervek, stratégia), akkor már csak végre kell hajtanod. Ha ezek nincsenek meg, fogalmad sem lesz, mikor, mit kell csinálni, és miért nincs pénz a cégedben, el fog uralkodni a káosz.
A vállalkozás tervezési, indítási szakaszában írd le (ne csak fejben legyen meg!), pontosan mit szeretnél csinálni, kik a célpiacod, kiknek szánod a terméked, szolgáltatásod, valamint, hogy mik a céljaid vállalkozóként!
Mielőtt belevágsz, érdemes piackutatást végezni. Gyűjts adatokat, kérdezd meg az embereket, mi a véleményük a tervedről, volna-e igényük arra, amit szeretnél csinálni. Tudd meg, milyen problémákkal küzdenek, mi az, amire Te tudod a megoldást! Pontosan határozd meg, kik az ideális vevőid/ügyfeleid!
Készíts bevétel- és költségkalkulációt! Írd össze, milyen beruházások szükségesek, milyen eszközöket kell megvenned, és hogy mindezek mennyibe kerülnek! Milyen költségeid jelentkeznek, mennyi bevételre számítasz, és tervezd meg, hogy mit kell azért tenned, mennyit kell dolgoznod, hány megrendelést, ügyfelet kell szerezned, hogy az a bevétel meglegyen!