Hogyan lesz több bevételed vállalkozóként?

A vállalkozók csodálatos emberek: ötletesek, ambiciózusak, szorgalmasak, önállóak, tudatosak, a szakmájukban profik, bátrak, felelősségteljesek. Nemes célokért küzdenek, megélhetést biztosítanak másoknak is, egy jobb jövőt építenek. Ha van egy vállalkozásod, amit szeretnél fejleszteni, vagy tervezed, hogy szabadúszó légy, ez a cikk Neked szól.

Mire számíthatsz szabadúszóként?

Sokan szeretnének megszabadulni az alkalmazotti lét kötöttségeitől, ezért vállalkozóként képzelik el az életüket. Ez nem olyan egyszerű, amilyennek tűnik, ezért nagyon fontos, hogy már a kezdetektől tudatosan tervezzük meg és építsük fel tevékenységünket. Számolnunk kell azzal, hogy az indulás szakasza főként a beruházásokról és a tanulásról, tapasztalatszerzésről szól. 

  • Az első időkben sokkal több munkát kell belefektetned, mint amennyit alkalmazottként dolgoztál. 
  • El kell érned, hogy minél többen megismerjenek és ajánljanak téged és termékedet vagy szolgáltatásodat tovább. 
  • Nem kizárt, hogy napi 10-12 órát is dolgoznod kell majd ezért.

A vállalkozásindítás a munkánk mellett sok adminisztrációval és költséggel jár. Például:

  • pedagógus
  • mentálhigiéniés szakember
  • pszichológus
  • orvos
  • ügyvéd
  • mérnök
  • személyi edző
  • üzletkötő
  • virtuális asszisztens (VA)
  • masszőr
  • fodrász, kozmetikus, műkörmös
  • művész
  • építőipari szakik
  • üzlettulajdonos

és még sok más. Elsődleges szempont, hogy már az elején látnunk kell azt, hogy a befektetett pénzünk meg fog-e térülni: lesz-e elég bevételünk a költségek fedezésére és marad-e profitunk. Mert ha nem, hamar csődbe fogunk menni.

A legtöbb vállalkozó azonban induláskor nem lehet teljesen biztos benne, hogy lesznek vevői, áruja, szolgáltatása kelendő lesz, és ha igen, elegendően fognak-e tőle vásárolni ahhoz, hogy bejöjjenek a számításai.

Ezen dől el a sorsod

Ha már átrágtad magad a vállalkozás indulásával kapcsolatos ügyintézésen, van egy jó könyvelőd, megvásároltad a szükséges dolgokat hozzá, és úgy érzed, a választott tevékenységhez is megfelelően értesz, azon kell gondolkodnod, hogyan lehet még több vevőt – rajtuk keresztül pedig profitot – szerezni. A sorsod vállalkozóként azon múlik, sikerül-e nyereségessé tenned magad, tehát a vevőszerzést nem bízhatod a véletlenre, és minden létező eszközét ki kell aknáznod.

Honnan szerzel megrendelőket?

Vállalkozásunk jellegéből adódóan többféle módon szerezhetünk vevőket, klienseket, megrendelőket vagy ügyfeleket:

  1. Üzlethelyiség, bemutatóterem: helyi vevőkör

  2. Személyes ismeretség: helyi vevőkör

  3. Ajánlás útján: főként helyi vevőkör

  4. Telefonos értékesítés: távolabbi vevőkör is

  5. Weboldal, webáruház, online értékesítési módszerek: távolabbi vevőkör is, akár külföld

  6. Egyéb módszerek (szórólap, e-mail lista építése, médiamegjelenés, influencerek, affiliate marketing stb.)

Több pénzt szeretnél? Egy jó weboldalra van szükséged!

Hacsak nincs teljesen a helyi jelleghez kötve, akkor az online megjelenés egy vállalkozó számára azért nagyon hasznos, mert ezzel lehet a vevőkört kiterjeszteni, a bevételt megtöbbszörözni akár. De mire is jó a céges honlap?

  • Sokan a neten keresnek rá a szakemberekre, szolgáltatásokra. Ha Te nem vagy rajta a listán, másé lesz az ügyfél és a bevétel.
  • A honlap bizalmat épít: le tudják ellenőrizni, hogy létezel, utána tudnak nézni a hátterednek. Azt a céget fogják választani, amelyik a rendelkezésre álló információk alapján jobbnak tűnik. Azé a bizalom, aki meg meri mutatni magát.
  • Részletesen be tudsz mutatkozni: elmondhatod vevőidnek, amit a legfontosabbnak tartasz. Szakértői státuszt építhetsz ki.
  • Megjegyezhető leszel: újra meg tudnak találni, ha később megint szükségük lesz rád.
  • Ezen keresztül tudsz kommunikálni a partnereiddel. Ez nagyon fontos, mert pl. egy termék árusítása esetén a vevő nem tudja fizikailag megtekinteni, ellenőrizni a termékedet, csak arra hagyatkozhat, amit a weboldaladon talál. Ha ez az információ elégtelen számára, nem tőled fog vásárolni, szolgáltatást rendelni, és te pénz nélkül maradsz.

Csak közösségi oldalad van?

Az már valami, de általában önmagában kevés, ezen kívül veszélyes is. Biztosan hallottál már letiltott vállalkozói Facebook vagy Instagram fiókról, amelyek nagy károkat tudnak okozni, s sok esetben vissza sem lehet szerezni az elveszett adatokat. Nem szabad mindent egy lapra feltenned.

Ha van weboldalad is, az remekül kiegészíti a közösségi oldaladat. Ott meg tudsz jeleníteni olyan, állandó, fontos információkat, amelyek a mindenkori látogatóidnak lényegesek és növelik benne a bizalmat, érdeklődést a Te terméked, szolgáltatásod iránt.

Ez az ár a tárhely és domain szolgáltatók árazása szerint változhat.

Nyiss új dimenziót vállalkozásodnak! Az ügyfelek könnyebben megtalálnak, növelheted a bizalmukat, és elkezdhetsz egy szélesebb ügyfélkört kialakítani.

Szolgáltatásaim

  • Vállalkozói honlapok készítése és szövegezése 49.000 Ft-tól (5 oldalig, egyedi domain névvel és tárhellyel együtt, 1 éves díj)
  • A honlap tartalmának folyamatos frissítése (új információk, akciók, változó tartalmak stb.)
  • Online tartalomgyártás: Social media, és Google hirdetések, blogcikkek

Írd meg, milyen honlapot szeretnél, milyen tevékenységre, és néhány napon belül árajánlatot adok!

A honlappal kapcsolatos első konzultáció ingyenes. 

Blogom további cikkei is hasznosak lehetnek Számodra:

Mi szükséges egy honlap tervezéséhez?

Nincs elég bevételed? Weboldalra van szükséged! Miért fontos, hogy egy vállalkozás legyen megtalálható az interneten, és ne csak közösségi média oldallal, hanem rendelkezzen honlappal is? Mert így több vevőre tehet szert: sokkal több ember fogja megtalálni, megismerni a vállalkozását; bizalmat építhet; könnyebben tarthat kapcsolatot a vevőivel stb. Ebben a cikkben a weboldaltervezés folyamatáról és az ehhez szükséges dolgokról olvashatsz.

Tovább olvasom »

Vállalkozói sikerkulcsok II.

EV. vagy kezdő vállalkozó vagy? Épp tervezed, hogy vállalkozó légy? Akkor ez Neked szól! Az évek során számos kisvállalkozással dolgoztam, és összegyűjtöttem a legfontosabb tudnivalókat, ami átsegíthet Téged a kezdeti nehézségeken. Megtudhatod, mire kell odafigyelned, ha sikeres szeretnél lenni!

Tovább olvasom »

Vállalkozói sikerkulcsok I.

A vállalkozói lét sok ember számára vonzó. A fogalmat misztikus köd lengi be és sok a vele kapcsolatos tévhit. A Vállalkozói sikerkulcsok c. sorozatomban arról lesz szó, hogy ha valaki szeretne vállalkozóvá válni, mi szükséges ahhoz, hogy sikerre tudja vinni.

Tovább olvasom »

Alkalmazottból vállalkozó? Ezek az új feladataid!

Vállalkozóként, cégvezetőként sok teher nyugszik a válladon, akár egyedül dolgozol, akár munkatársakkal: a cégeden és családodon túl felelős vagy az alkalmazottaidért és az ő megélhetésükért. Ez teljesen más feladatokat ró Rád, mint mikor alkalmazott voltál: már nem az a dolgod, hogy elvégezd az adott szolgáltatást, legyártsd a terméket! Milyen feladataid vannak cégvezetőként? Ez az, amit nem tanítanak az iskolában.

Tovább olvasom »