Hogyan írjunk jó szakdolgozatot?

Felsőfokú tanulmányaink végén nagy feladat a szakdolgozat elkészítése, mellyel bizonyítanunk kell, hogy elsajátítottuk a tananyagot, megfelelően tájékozottak vagyunk a szakterület szakirodalmát illetően, s azokat megfelelően tudjuk értékelni, elemezni. 

Fontos, hogy diplomamunkánkat nem ronthatják el helyesírási, gépelési vagy formai hibák. Ahhoz, hogy valóban könnyen boldoguljunk a fejünkben összeálló anyag megfelelő formába öntésével, nem kevés szövegszerkesztési ismerettel is rendelkeznünk kell, és persze az sem árt, ha tudunk 10 ujjal, „vakon”, vagy legalább kellő gyorsasággal gépelni. Ellenkező esetben pokoli nehézkes és időigényes lesz a munka, s mert a szövegszerkesztő makacs jószág, ha nincs elég gyakorlatod benne, nem azt fogod kapni, amit szeretnél.

Ha nem vagy jártas a szövegszerkesztésben és a gépelés csak kín, bízd ezt rám! Szakdolgozatod pontosan olyan lesz, amilyennek elképzelted!

Szolgáltatásaim

Bölcsészettudományi, jogi, egészségügyi, társadalomtudományi témákban dolgozatok, beadandók, óravázlatok, szabályzatok, szakdolgozatok és egyéb dokumentumok formába öntése.

Kéziratból, hanganyagból történő gépelés. Szkennelve vagy postán elküldöd nekem a kéziratot és begépelem.

A megírt szakdolgozat formai követelményeinek megfelelő szerkesztése, beleértve a tartalomjegyzéket, ábrajegyzéket, szakirodalom listáját, hivatkozásokat, táblázatokat, grafikonokat, diaramokat, képeket, bármilyen szövegelemet.

formai, gépelési és nyelvhelyességi hibák javítása, a magyaros fogalmazás segítése.

Közeli határidő esetén nagyon hasznos funkció. Nem oda-vissza küldjük a dokumentumot, valahányszor módosítottunk rajta valamit, hanem a szerkesztési jogosultság megosztásával lehetőséget biztosítok, hogy velem párhuzamosan szerkeszthesd! Pl. amíg én formázom, Te tudsz hozzá írni, így hamarabb készen lesz a pályamű, aminek mindig a legfrissebb verzióját látjuk.

Segítek a szakdolgozat védésére való felkészülésben, a Power Point (ppt) előadás összeállításában.

 

Sokéves tapasztalattal, hatékony dokumentummegosztással, rövid határidővel, angol nyelven is!

Vedd fel velem a kapcsolatot!

Mondd el, mit szeretnél, milyen témában, milyen terjedelemben, milyen határidővel stb., és egyedi árajánlatot adok! A konzultáció ingyenes.
Ápr. 15-ig!

10 tipp szakdolgozat írásához

1) Ha lehetőség van rá, érdemes olyan témát választanod, ami közel áll Hozzád, ami érdekel, hiszen úgy sokkal könnyebb lesz eredeti gondolatokat vinni bele. 

2) Időben kezdj hozzá, ne az utolsó pillanatban próbáld összerakni, mert irtó nagy szenvedés lesz!

3) Különíts el a naptáradban olyan időszakot – órákat a napból vagy több napot akár -, amikor zavartalanul tudsz foglalkozni a szakdolgozatoddal, kipihent állapotban! Ez nem olyasvalami, amit más feldatokkal párhuzamosan, 5 perces szünetekben „össze lehet dobni”, hanem fontos, hogy megfelelően tudj koncentrálni. Ehhez elég időre és nyugalomra van szükséged, ezért fontos az ütemezés megtervezése.

4) Működj együtt a témavezető konzulenseddel, aki ötleteket adhat a megíráshoz, ill. menet közben visszajelez, jó irányba haladsz-e a szakdolgozat készítése során.

5) Kezdd a munkát a témakörről való általános tájékozódással, az esetleges kutatási cél meghatározásával (kutatási kérdés vagy hipotézis)! 

6) Ötleteidről készíts vázlatot! Ez alapján könnyebb lesz meghatároznod a felhasználandó szakirodalmak körét is.

7) A szakirodalom  összeszedése meghatározó lépés. Milyen könyveket, internetes oldalakat fogsz felhasználni, idézni? Ha már tudod, miről, hol találhatsz felhasználható információt, sokkal gyorsabban haladhatsz a szakdolgozat elkészítésével.

8) Tájékozódj a szakdolgozat tartalmi és formai követelményeiről, ezek segíthetik munkádat, jó ötleteket kaphatsz a szakdolgozat felépítéséhez, s az egyes fejezetek megírásához.

9) A rendelkezésre álló anyagokat dolgozd fel, folyamatosan jegyzetelj, írd le a témával kapcsolatos saját gondolataidat is, brainstormingolj!

10) A szakdolgozat formába öntéséhez mindenképpen szövegszerkesztő programot kell használdnod, annak is a bonyolultabb funkcióit, amelyeket kevesen ismernek és alkalmaznak jól. Használj sablonokat a szövegszerkesztő programban, amely előre tartalmazza a szakdolgozatnak megfelelő beállításokat (oldalbeállítások, betűtípusok, térközök, stílusok, stb.). Így menet közben nem kell folyton formáznod a beírtakat, amivel jelentős időt takaríthatsz meg. Menet közben címsorozz, így a program automatikusan „dobja” majd a tartalomjegyzéket, ábrajegyzéket, amit bármikor aktualizálhatsz egy kattintással, Tehát a végén nem kell a begépelésükkel bajlódnod. 

Ha nehézkesen megy a gépelés, s nem értesz jól a szövegszerkesztéshez, a szakdolgozat összeállítása rendkívül sok időbe és erőfeszítésbe kerül. Jó hír, hogy tudok segíteni Neked! Velem nem lesz szenvedés a megírása. 🙂

Idegeskedés és lélekölő munka helyett dőlj hátra, és koncentrálj inkább arra, mit írj, ne pedig, hogy hogyan, mert ez utóbbit megoldom Helyetted!

Ezek is érdekelhetnek:

Konkrétan milyen „papírmunkája” van egy vállalkozónak?

Ebben a bejegyzésben vállalkozók által végzendő adminisztratív feladatokat mutatom be, beleértve a napi, heti, havi és évente elvégzendő „papírmunkát”. Ide tartozik a jelenléti ívek vezetése, szerződések kezelése, számlázás, pénzügyi nyilvántartás, illetve a marketing- és közösségimédia-kezelés. Ezek a teendők időigényesek és hozzáértést igényelnek, ezért érdemes egy virtuális asszisztenst bevonni, hogy te a pénztermelő tevékenységgel foglalkozhass.

Tovább olvasom »

A kiégés 8 tünete – Ezt teheted ellene vállalkozóként

Az E-titkárság professzionális virtuális asszisztencia, küldetése az olyan vállalkozók támogatása, akik jól értenek a munkájukhoz, de nem értenek az adminisztrációhoz. A fő szolgáltatási területei: adminisztratív és titkársági feladatok végzése, pénzügyi asszisztencia és a vevőszerzés. Ezek enyhítik a vállalkozók terheit, lehetővé téve, hogy a stratégiai és kreatív feladatokra koncentráljanak. Delegáld te is a feladatokat vállalkozásokban és élvezd az előnyőket! Több idő, több siker!

Tovább olvasom »

Mi szükséges egy honlap tervezéséhez?

Nincs elég bevételed? Weboldalra van szükséged! Miért fontos, hogy egy vállalkozás legyen megtalálható az interneten, és ne csak közösségi média oldallal, hanem rendelkezzen honlappal is? Mert így több vevőre tehet szert: sokkal több ember fogja megtalálni, megismerni a vállalkozását; bizalmat építhet; könnyebben tarthat kapcsolatot a vevőivel stb. Ebben a cikkben a weboldaltervezés folyamatáról és az ehhez szükséges dolgokról olvashatsz.

Tovább olvasom »

Vállalkozói sikerkulcsok II.

EV. vagy kezdő vállalkozó vagy? Épp tervezed, hogy vállalkozó légy? Akkor ez Neked szól! Az évek során számos kisvállalkozással dolgoztam, és összegyűjtöttem a legfontosabb tudnivalókat, ami átsegíthet Téged a kezdeti nehézségeken. Megtudhatod, mire kell odafigyelned, ha sikeres szeretnél lenni!

Tovább olvasom »

Vállalkozói sikerkulcsok I.

A vállalkozói lét sok ember számára vonzó. A fogalmat misztikus köd lengi be és sok a vele kapcsolatos tévhit. A Vállalkozói sikerkulcsok c. sorozatomban arról lesz szó, hogy ha valaki szeretne vállalkozóvá válni, mi szükséges ahhoz, hogy sikerre tudja vinni.

Tovább olvasom »